HURTOWNIA PASMANTERYJNA PASMAT S.C.
Grzegorz, Maria, Stanisław Łysiak i Jolanta Pietrzykowska
ul. J. Kasprowicza 19,   60-461 Poznań
biuro@pasmat.com   www.pasmat.com

 
 

Broder Special - nić do haftu Richelieu DMC - Art. 107

Nazwa: BRODER SPECIAL
Artykuł: 107

Typ produktu: Nić
Zastosowanie: haft krzyżykowy, richelieu, malowanie igłą, haft płaski
Numer: 12, 16, 20, 25, 30, 35
Skład: 100% bawełny egipskiej, długowłóknistej
Długość nici: 23m/25yd, 32m/35yd, 40m/43yd
Kolory: 186 - podstawowe
Karta kolorów: W107

ZASTOSOWANIE
Broder Special DMC jest szczególnie zalecany do wykonywania delikatnych ściegów (ażurowy, muszelkowy, płaski, itp.) oraz drobnych motywów, takich jak: monogramy i inicjały. Dostępny w różnych grubościach, Broder Special DMC nadaje się do prac na rozległej gamie płócień, niezależnie od materiału (len, bawełna, itd.) lecz jest szczególnie zalecany do wyszywania bielizny pościelowej i stołowej.

BARWY
Gama Broder Special DMC posiada 186 kolorów. Barwniki zastosowane do farbowania Broder Special DMC nadają mu doskonałą trwałość w praniu (gwarancja "pełnej barwy") i odporność na działanie światła. Z upływem lat, kolory haftów wykonanych Broder Special DMC pozostaną zawsze piękne i intensywne,.

NIĆ
Wykonana z najlepszych gatunków bawełny, Broder Special DMC zawdzięcza swe cechy umiejętnościom i doświadczeniu DMC, które dają gwarancję bezbłędnej jakości. Broder Special DMC jest miękki w dotyku, o równomiernej grubości, nie mechaci się, nie skręca się i zachowuje swą formę w trakcie pracy. Dobrze układa się na płótnach wszelkiego rodzaju i daje niepowtarzalne efekty.

NIĆ
Nić błyszcząca, ze 100% bawełny, egipskiej długowłóknistej
Nić czesana i gazowana
Skrętka złożona z czterech przędz, nierozdzielna.

OPAKOWANIE
Pudełko z 12-ma motkami Art. 107

BARWY
Tabela kolorów W 107.

CZYSZCZENIE
Czyścić zgodnie z zasadami właściwymi dla tkaniny, na której wykonany jest haft. W przypadku prania na sucho, zasięgnąć porady w pralni chemicznej. Przy czyszczeniu środkami nabytymi w handlu detalicznym, zrobić najpierw próbę na niewielkiej powierzchni.

PRANIE
Wybór środka piorącego jest niezwykle istotny. Najlepiej jest wybierać środki do prania tkanin kolorowych niezawierających wybielaczy optycznych. Jeśli konieczne jest chlorowanie, stosować łyżeczkę od herbaty bielinki na litr wody. Jeżeli w trakcie prania woda się zabarwi, kontynuować pranie w dużej ilości wody i płukać obficie, wielokrotnie powtarzając tę czynność. Jeżeli mimo to pojawi się kolorowa plama lub zabarwi się tkanina, na której wykonany jest haft, należy bezzwłocznie jeszcze raz uprać robótkę w oddzielnej kąpieli i obficie ją wypłukać. Ponowić te czynności aż do całkowitego zniknięcia wszelkich kolorowych śladów. Nigdy nie należy zostawiać namoczonych haftów złożonych lub w stosie.

SUSZENIE
Po upraniu zawinąć robótkę w ręcznik, aby usunąć z niej nadmiar wody. Suszyć rozkładając robótkę na płasko.
Hafty po wyżęciu, można także suszyć w suszarce bębnowej nieznacznie wypełnionej.

PRASOWANIE
Hafty prasuje się po lewej stronie na czystym podkładzie, najlepiej jeszcze lekko wilgotnym. Temperatura żelazka powinna odpowiadać rodzajowi prasowanej tkaniny. Unikać prasowania haftowanych motywów za pomocą pary.

PORADY DOTYCZĄCE WYKONANIA
Napiąć tkaninę na tamborku : dzięki temu praca będzie łatwiejsza i ścieg regularny. Haftować krótkimi odcinkami nici (50 cm). Nie należy robić supełków. Aby umocować nić, zostawić około 3 cm nitki po lewej stronie robótki, przytrzymać ją palcem i wykonać pierwsze ściegi umocowując pod nimi, na lewej stronie, wolny koniec. Na zakończenie schować nić pod kilkoma ściegami po lewej stronie.

ZALECENIA
BRODER SPECIALMaterial bawełniany lub lniany:Materiał syntetyczny:All rights reserved ©   PASMAT S.C

Firma | Oferta | Tabele kolorów | Nowości | Cennik | Druki zamówień | Galeria | Porady | Kanwy drukowane | Promocje | Kontakt