HURTOWNIA PASMANTERYJNA PASMAT S.C.
Grzegorz, Maria, Stanisław Łysiak i Jolanta Pietrzykowska
ul. J. Kasprowicza 19,   60-461 Poznań
biuro@pasmat.com   www.pasmat.com

 
 

Vlieseline
Praktyczne porady


Vlieseline H 180, F220, H 250
Włókninę kładziemy na lewą stronę tkaniny, warstwą kleju do wewnątrz. Póżniej przyprasowujemy ją żelazkiem, bez pary dociskając miejsce przy miejscu. Czynność tę powtarzamy 5-6 razy aż do jej całkowitego przyklejenia. Ustawienie żelazka: wełna . Dla artykułu H180 ustawienia żelazka jedwab/wełna

Vlieseline Wkłady tkane
Wkład kładziemy na lewą stronę tkaniny, warstwą kleju do dołu. Przyprasowujemy go żelazkiem z parą, ustawionym na , dociskając miejsce przy miejscu. G785 : najpierw wykrojony wklad lekko przyprasowujemy niezbyt ciepłym żelazkiem, potem przyklejamy go, dociskając miejsce przy miejscu.

Vlieseline G 405, H 410, H 606, H 630, H 640
Wkład kładziemy na lewą stronę tkaniny, warstwą kleju do dołu. Wykrojoną włókninę przykrywamy zmoczoną ściereczką i ustawiamy żelazko na wełnę/ bawełnę - . Następnie dociskamy nim miejsce przy miejscu przez około 10-15 sek.

Vliesofix®
Odrysowujemy motyw z części papierowej Vliesofixu i wycinamy go z naddatkiem. Chropowatą stroną kładziemy go na lewą stronę tkaniny, a póżniej na sucho przyprasowujemy (, 5 sek.) Motyw dokładnie wycinamy, papier odrywamy, następnie wycięty motyw kładziemy i przykrywamy go zmoczoną ściereczką. Przez około 10 sek. przyprasowujemy go żelazkiem, ustawionym na wełnę/ bawełnę - , dociskając miejsce przy miejscu.

Saumfix
Zaprasowujemy podwinięcie i umieszczamy Saumfix. Następnie kładziemy zmoczoną ściereczką i przez około 8-10 sek. prasujemy żelazkiem ustawionym na wełnę/ bawełnę - , dociskając miejsce przy miejscu.

Kantenband (Taśma do zabezpieczania krawędzi)
Taśma Vlieseline do zabezpieczenia krawędzi trwale zabezpiecza przody, podkroje, pachy, dekolty, jak również obłożenia w żakietach i płaszczach. Zabezpiecza również przed wycišganiem tkaniny. Taśme tę łatwo przyprasowuje się żelazkiem na sucho.

Formband (Taśma do utrzymania formy)
Jest to taśma z klejem, wzmocniona nitką, cięta poprzecznie, używana do zabezpieczenia wszystkich zaokrąglonych i skośnych krawędzi w produkcji odzieży i do domowego użytku. Taśma jest 12 mm szeroka i przeszyta ściegiem łańcuszkowym 4 mm od brzegu. Jest zaprasowywaana na sucho. Szerokość 8 mm wskazuje na zastosowanie - do zabezpieczenia brzegów tkaniny.

Przed obróbką polecamy zrobienie testów podklejania przy użyciu żelazka, ażeby sprawdzić chwyt i przyczepność.Po prasowaniu podklejone elementy odkładamy na 20-30 minut celem ich schłodzenia

Prosimy wybrać do klejenia trwałe, równe podkłady np. stół do pracy. W przypadku zastosowania stołu do prasowania, polepszycie Państwo swoje wyniki stosując podkład z moltonu. Dokładnie wskazówki do obróbki znajdziecie Państwo również na niebieskim nadruku i w fachowych ulotkach informacyjnych.

All rights reserved ©   PASMAT S.C

Firma | Oferta | Tabele kolorów | Nowości | Cennik | Druki zamówień | Galeria | Porady | Kanwy drukowane | Promocje | Kontakt